Menu

AktualnościŚwiętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii

Forum Ekspansji Internetu Rzeczy

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców do udziału w Forum Ekspansji Internetu Rzeczy, które odbędzie się 30 listopada br. w Hotelu Bulwar w Toruniu.

Podczas Forum wystąpi 30 ekspertów, którzy podzielą się praktyczną wiedzą na temat rozwijających się technologii w ramach Internetu Rzeczy. Podczas Gali Forum ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw.

Dlaczego warto wziąć udział w Forum?:

 • przekonasz się czy i w jaki sposób Internet Rzeczy pomaga w zdobywaniu nowych klientów i optymalizowaniu kosztów działalności gospodarczej,
 • uzyskasz praktyczną wiedzę na temat nowoczesnych technologii i innowacyjnego zarządzania biznesem,
 •  będzie to okazja do spotkań i networkingu dla twórców rozwiązań IoT oraz właścicieli firm gotowych absorbować pomysły z branży.

Co w programie?:

 • wystąpienia blisko 30 ekspertów z zakresu nowych technologii i nie tylko,
 • panele dyskusyjne,
 • wystawa rozwiązań firm technologicznych z branży IoT,
 • Regionalne Forum Innowacji,
 • Gala Forum połączona z wręczeniem nagród najbardziej innowacyjnym firmom z regionu,
 • inauguracja IoT North Poland Hub.

Przyjdź, jeśli:

 • jesteś przedsiębiorcą (bez względu na branżę), nie lubisz stać w miejscu i szukasz nowych przewag konkurencyjnych,
 • jesteś startupem i chcesz spotkać innych twórców rozwiązań IoT,
 • interesujesz się zagadnieniami IoT i chcesz być na bieżąco z nowoczesnymi technologiami.

Szczegółowe informacje, program i formularz zgłoszeniowy są na stronie: www.forumekspansji.pl.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Czytaj dalej...

Misja przyjazdowa greckich firm

Firma North Events, organizator targów „Grecka Panorama”, zaprasza na otwarte spotkanie gospodarcze z przedstawicielami greckich przedsiębiorstw branży spożywczej.

Spotkanie odbędzie się w dniu 1 grudnia 2017 o godz. 9.30 w hotelu Bellotto (ul. Senatorska 13/15, Warszawa) i prowadzone będzie w formacie B2B. Podczas spotkań komunikacja będzie się odbywać w języku angielskim. Organizatorzy zapewniają obecność tłumacza.

Zapisy na spotkanie prowadzone są drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 23.11.2017. Zgłoszenie powinno zawierać dane kontaktowe (nazwa firmy, imię i nazwisko reprezentanta, numer telefonu i adres e-mail) oraz listę greckich firm (numer porządkowy z załączonej listy), wybranych do odbycia spotkań.

Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
880 58 33 01

Listę greckich przedsiębiorstw które wezmą udział w spotkaniu.

 

Czytaj dalej...

Spotkanie animacyjne w RCNT

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne zaprasza przedsiębiorców z Województwa Świętokrzyskiego na bezpłatne spotkanie animacyjne dot. założeń i zasad aplikowania do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 Działanie 3.2 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w przedsiębiorstwach.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym (Budynek Dworu Starostów Chęcińskich- Podzamcze 45, 26-060 Chęciny) w dniu 13 listopada (poniedziałek) o godz. 10.00. Wydarzenie jest elementem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego RCNT jest Partnerem.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 listopada br. W treści maila proszę podać imię i nazwisko, nazwę firmy/instytucji oraz numer telefonu.

Koordynatorem tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest Kielecki Park Technologiczny. W tym roku odbędzie się 10-ta jubileuszowa edycja tego międzynarodowego projektu promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. ŚTP organizowany jest od 2008 roku w 160 krajach świata. Przez cały tydzień, od 13 do 19 listopada br. organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują szereg inicjatyw, szkoleń i debat z zakresu zakładania działalności gospodarczej, budowania własnej marki i wielu innych.

Czytaj dalej...

Uczniowie z Sędziszowa wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym

Gupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sędziszowa wzięła udział w misji edukacyjnej do Austrii. Wyjazd był częścią projektu „Specjalizacja zawodowa dla branży horyzontalnej – zrównoważony rozwój energetyczny na potrzeby świętokrzyskiego przemysłu”, którego liderem jest Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

W październiku 2017 r. grupa 15 uczniów z ZSP z Sędziszowa wzięła udział w 6 - dniowym wyjeździe edukacyjny do Güssingl w Austrii. Kompleksowy program wyjazdu obejmował m.in. wizytę w szkole solarnej, prezentację instalacji demonstracyjnych solarnej oraz zajęcia teoretyczne i praktyczne w laboratorium szkoły. Realizowany był blok tematyczny „Güssing jako rejon samowystarczalny energetycznie” obejmujący zwiedzanie i obiektów tworzących „Modelu Guessing“ oraz tzw. Ekoenergielandu - model regionu wykorzystującego energię odnawialną. Ponadto uczniowie zwiedzili elektrownię na biomasę, instalację biogazowni oraz zapoznali się z działaniem urządzeń i instalacji OZE. W trakcie wyjazdu odbyły się spotkania u lokalnych dostawców oraz w Centrum Technologicznym, gdzie uczniowie wzięli udział w zajęciach z teorii fotowoltaiki i solartermii (ciepła solarnego).

W ramach projektu uczniowie technikum odbywają także praktyki w Fabryce Kotłów „SEFAKO”, biorą udział w specjalistycznych kursach oraz zajęciach dodatkowych przygotowanych przez Politechnikę Świętokrzyską z zakresu automatyzacji procesów produkcji, odnawialnych źródeł energii oraz spawania laserowego w energetyce. Szkoła otrzyma także środki na stworzenie profesjonalnego centrum frezerskiego.
Realizacja projektu „Specjalizacja zawodowa dla branży horyzontalnej – Zrównoważony Rozwój Energetyczny na potrzeby świętokrzyskiego przemysłu” potrwa do grudnia 2018 r. Łączna kwota dofinansowania projektu to 2 417 703,50 zł.

Liderem projektu realizowanego z Poddziałania 8.5.1 RPOWŚ jest Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Partnerami projektu są: Fabryka Kotłów SEFAKO S.A., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie oraz Politechnika Świętokrzyska.

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

 

 

Czytaj dalej...

Zakończył się Europejski Kongres MŚP

Zakończył się Europejski Kongres MŚP. W ciągu 3 dni odbyło się 100 wydarzeń, w tym spotkania przedstawicielami z Chin, USA, Iranu, Białorusi, Chorwacji. Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii było współorganizatorem spotkań B2B.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu, który odbył się w dniach 18-20 października w Katowicach, było uwolnienie biznesu. Kongres zgromadził ponad 100 wystawców, łącznie z 30 krajów. Odbyły się sesje plenarne z zakresu cyfryzacji i transferu wiedzy i technologii oraz kilka paneli dyskusyjnych. Uczestnicy dodatkowo mogli korzystać ze specjalnie zorganizowanych stref: strefy prezentacji, strefy eksperta, networkingu i wyspy wynalazków.

W ramach kongresu została zorganizowane także biznesowe spotkania B2B, której koordynatorem byli partnerzy Europe Enterprise Network Polska Wschodnia. W tegorocznej edycji udział wzięło 50 firm, w tym z Polski (26), Niemiec (12), Litwy (3), Chin (1), Francji (2), Węgier (1), Iranu (1), Lichtensteinu (1), Wielkiej Brytanii (1) oraz przedstawiciele Izby z białoruskiego Homela. Łącznie odbyło się 55 spotkań międzynarodowych oraz 22 spotkania krajowe. Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii jest członkiem konsorcjum EEN i było współorganizatorem spotkań.

VIII Europejski Kongres MŚP odbędzie się 17 – 19 października 2018 roku.

 

Czytaj dalej...

Konferencja słoweńsko - polska

Ambasada Słowenii w Polsce wraz z Krajową Izbą Gospodarczą zaprasza przedsiębiorców do udziału w słoweńsko-polskiej konferencji biznesowej w dziedzinie przemysłu spożywczego  i winiarskiego, która odbędzie się w dniu 24 października 2017 w hotelu Mercure Grand Hotel w Warszawie.

Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń firm i organizacji z sektora rolno – spożywczego. W ramach wydarzenia odbędzie się także cykl spotkań B2B.

 W konferencji wezmą udział Minister Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej Republiki Słowenii, Dejan Židan, oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP Krzysztof Jurgiel,.

Lista firm słoweńskich zarejestrowanych do udziału w wydarzeniu – pobierz pdf

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga rejestracji.

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Kontakt

Monika Sasiak

Krajowa Izba Gospodarcza

Biuro Współpracy z Zagranicą

tel. 22 630 97 23

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czytaj dalej...

Powstała klasa patronacka

Działa już klasa patronacka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie, utworzona w ramach projektu „Specjalizacja zawodowa dla branży horyzontalnej – zrównoważony rozwój energetyczny na potrzeby świętokrzyskiego przemysłu”, prowadzona pod patronatem SEFAKO S.A.

Od 1 września 2017 r. w ramach projektu „Specjalizacja zawodowa dla branży horyzontalnej – zrównoważony rozwój energetyczny na potrzeby świętokrzyskiego przemysłu” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie ruszyła klasa patronacka, utworzona pod patronatem SEFAKO S.A. Uczniowie uczyć się będą w zawodzie technik mechanik na potrzeby przemysłu energetycznego. Celem patronatu jest wspólna realizacja nauczania przez szkołę i przedsiębiorstwo, zgodnie z modułowym programem nauczania dla zawodu technik mechanik dla branży energetycznej, który został opracowany w ramach projektu.

Realizacja programu nauczania w oparciu o modułowy program nauczania przyczyni się do osiągnięcia celów kształcenia w zawodzie technik mechanik dla branży energetycznej oraz przygotowania absolwentów klasy patronackiej do wykonywania następujących zadań zawodowych: wytwarzania części maszyn i urządzeń ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń energetycznych, dokonywania montażu maszyn i urządzeń, w tym urządzeń energetycznych, instalowania i uruchamiania maszyn i urządzeń ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń w elektrociepłowniach, elektrowniach i ciepłowniach, obsługiwania maszyn i urządzeń ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń w elektrociepłowniach, elektrowniach i ciepłowniach, organizowanie procesu produkcji

Liderem projektu realizowanego z Poddziałania 8.5.1 RPOWŚ jest Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Partnerami projektu są: Fabryka Kotłów SEFAKO S.A., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie oraz Politechnika Świętokrzyska.

Czytaj dalej...
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.
ul. Studencka 1; 25-401 Kielce
tel. 539 934 210, 041 34 32 910, fax 041 34 32 912
NIP: 657-24-40-128, REGON: 292455493

Kapitał Zakładowy: 2 965 000,00 PLN