Menu

AktualnościŚwiętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii

Znamy listę wynalazków w strefie kreatywnej

Znamy już listę wynalazków, które zaprezentujemy w strefie kreatywnej podczas IV Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii INNI-TECH EXPO 2016.


Tegoroczna edycja targów została podzielona na strefy tematyczne, a jedna z nich dedykowana jest osobom lub zespołom, które posiadają opracowaną przez siebie innowację i szukają sposobów na jej urynkowienie.

Lista wynalazków, które zostaną zaprezentowane w strefie kreatywnej:

  • Łożysko Magnetyczne – wynalazek może znaleźć zastosowanie w urządzeniach wysokoobrotowych, m.in. w żyroskopach, generatorach elektrostatycznych, wentylatorach, turbinach, agregatorach prądotwórczych lub jako obiekt badań relacji pomiędzy magnetyzmem a elektrycznością.
  • Akumulatorowa pastowarko – polerowarka do obuwia – służy do pielęgnacji obuwia w podróży, w terenie oraz w innych miejscach, gdzie nie ma dostępu do stacjonarnego urządzenia czyszczącego obuwie.
  • Kombajn ogrodowy – łączy w sobie cztery funkcje, tj. koszenie trawy, mechanicznego usuwania chwastów, chemicznego usuwania chwastów oraz rozsiewania materiału sypkiego (nasiona, nawozy, sól, piasek).
  • Bucior parowy – służy do usuwania chwastów oraz parowego mycia podłóg.
  • Rama do tapetowania – ułatwia proces tapetowania zarówno na etapie przygotowania tapety (przycięcia na wymiar i nałożenia kleju), jak również samego nakładania pasków tapety na ścianę.
  • Pirolka – jej celem jest poddanie odpadów komunalnych procesowi zgazowania pirolitycznego w drodze na wysypisko. Dzięki temu masa odpadów zmniejszy się nawet o 75%.

IV Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii INNI-TECH EXPO 2016 odbędą się w dniach 27-28 października w Targach Kielce.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Powrót na górę
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.
ul. Studencka 1; 25-401 Kielce
tel. 041 34 32 910, 539 934 210
NIP: 657-24-40-128, REGON: 292455493

Kapitał Zakładowy: 2 965 000,00 PLN