Menu

AktualnościŚwiętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii

A+ A A-

Sukces strefy B2B na targach ENEX

Kilkudziesięciu przedsiębiorców z Polski i Norwegii wzięło udział w spotkaniach B2B podczas XXI Międzynarodowych Targów Energii i Elektrotechniki ENEX.

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii wraz z Ambasadą Norwegii było organizatorem strefy B2B podczas targów ENEX. Podczas dwóch dni targów odbyło się ponad 60 dwustronnych spotkań biznesowych.

Głównymi uczestnikami spotkań były firmy reprezentujące branże odpadową, recyklingową, energetyczną, OZE, ochrony środowiska oraz gospodarki wodno - ściekowej. Celem spotkań B2B jest stworzenie dogodnych warunków do nawiązania współpracy pomiędzy podmiotami. Skojarzone ze sobą firmy spotykają się, przy stolikach w specjalnie wyznaczonej strefie spotkań B2B na hali targowej. Każde spotkanie trwa ok. 30 min.

Podczas pierwszego dnia targów odbyła się także konferencja „Innowacyjne technologie i instrumenty finansowe dla gospodarki o obiegu zamkniętym”, której współorganizatorem było Świętokrzyskie Centrum Innowacji  i Transferu Technologii.

Uczestnicy mieli możliwość udziału w trzech panelach tematycznych z zakresu gospodarki cyrkulacyjnej, sektora wodno – ściekowego oraz sektora odpadowego i czystej energii. W trakcie spotkania specjaliści z Ambasady Norweskiej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przedstawili mechanizmy wsparcia finansowego dla firm z szeroko pojętej branży ochrony środowiska. Przedstawiciele polskich i norweskich firm zaprezentowali dobre praktyki i podzielili się swoim biznesowym doświadczeniem. Wymiana międzynarodowych doświadczeń w obszarach o tak szybkiej dynamice rozwoju jest bezcenna. Widać różnice w funkcjonowaniu firm w różnych krajach, choćby ze względu na rożne uwarunkowania prawne. Jednak dzięki takim spotkaniom możemy implementować rozwiązania technologiczne partnerów – mówi dr Anna Twarowska, specjalistka ŚCITT.

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Powrót na górę
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.
ul. Studencka 1; 25-401 Kielce
tel. 041 34 32 910, 539 934 210
NIP: 657-24-40-128, REGON: 292455493

Kapitał Zakładowy: 2 965 000,00 PLN