Menu

AktualnościŚwiętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii

A+ A A-

10 lat sieci Enterprise Europe Network

W 2018 roku przypada 10 rocznica funkcjonowania sieci Enterprise Europe Network. Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii pełni funkcję regionalnego ośrodka systemu.

Enterprise Europe Network to największa na świecie sieć wspierająca MŚP w internacjonalizacji. Skupia ponad 60 krajów, 600 organizacji i 3000 ekspertów. Sieć oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom kompleksowe usługi, które mają im pomóc w pełni rozwinąć ich potencjał i zdolności innowacyjne. Enterprise Europe Network jest także pośrednikiem umożliwiającym instytucjom Unii Europejskiej pełniejszą orientację w potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw.

W ciągu 10 lat z usług sieci skorzystało 2,6 mln przedsiębiorców z sektora MŚP, ponad 410 tys. firm otrzymało porady od ekspertów, aby pomóc im wprowadzać innowacje i rozwijać się na arenie międzynarodowej.

Jednym z wiodących działań ośrodków sieci są spotkania biznesowe B2B. Odbyło się ponad 700 tys. spotkań, w których wzięło udział 230 tys. przedsiębiorców. Ponad 9 tys. skorzystało z pakietów wsparcia innowacji. Średnia stopa zadowolenia klientów sieci EEN wynosi 86%.

Obecnie działa ponad 600 ośrodków Enterprise Europe Network na całym świecie. Enterprise Europe Network to więcej niż pojedyncze ośrodki rozmieszczone w różnych krajach i regionach. Wyjątkowa wartość i możliwości Enterprise Europe Network wypływają ze ścisłej współpracy ośrodków, polegającej na wymianie potrzebnych Klientowi informacji oraz dostęp do wspólnych baz zawierających profile firm szukających partnerów zagranicznych.

Kontakt z regionalnym ośrodkiem Europe Enterprise Network

Łukasz Syska                                   Karolina Kaczmarska (Kotwica)
Koordynator Konsorcjum              Specjalista
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                            Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Powrót na górę
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.
ul. Studencka 1; 25-401 Kielce
tel. 041 34 32 910, 539 934 210
NIP: 657-24-40-128, REGON: 292455493

Kapitał Zakładowy: 2 965 000,00 PLN